Nacházíte se na webu pro ročník 2013. Hledáte web aktuálního ročníku projektu 72 hodin?

Časté dotazy

72 hodin – Ruku na to! 2013 Jaký může být největší a nejmenší počet účastníků jednoho projektu?

  • Velikost skupiny může být různá, neexistuje žádný minimální, ani maximální počet. Důležité je pouze přizpůsobit velikost projektu počtu účastníků. Nezbytná je účast alespoň jedné osoby starší 18 let.

Mohu přihlásit svůj projekt, i když nejsem členem žádné organizace?

  • Projekt 72 hodin – Ruku na to! je otevřený každému mladému člověku, bez rozdílu věku, či příslušnosti k nějaké organizaci. Důležitá je chuť pomoct svému okolí.

Kdy a jak mohu přihlásit svůj projekt na webové stránce? Co všechno musím vyplnit?

  • Dobrovolnický projekt můžeš na této webové stránce přihlašovat až do samotného začátku 72 hodin, tedy do čtvrtka 10. října. Budeme od tebe potřebovat: název a popis projektu, předpokládaný počet účastníků, adresu, na které se bude projekt konat, jméno, věk a kontakt na vedoucího skupiny (koordinátora projektu), dále pak bude nutné nahrát nějakou ilustrační fotografii k tvému projektu. Projekt bude možné kdykoliv upravovat a měnit. Registrace projektů bude spuštěna na začátku září 2013.

Kdo bude mít přístup k mým osobním údajům? Na co potřebujete veškeré tyto informace?

  • K tvým osobním údajům bude mít přístup pouze hlavní organizátor, tedy Česká rada dětí a mládeže. Kontaktní údaje případně předáme krajské radě dětí a mládeže, která bude projekt 72 hodin – Ruku na to! koordinovat v příslušném kraji. Tvou adresu pak potřebujeme pro zaslání balíčku s propagačními materiály pro tvou skupinu dobrovolníků.

Můžeme svůj dobrovolnický projekt realizovat i mimo termín 10. – 13.10.2013?

  • V rámci projektu 72 hodin – Ruku na to! můžete svůj projekt realizovat pouze v těchto dnech. Rádi bychom ostatním ukázali, co všechno dokáží mladí dobrovolníci změnit v tak krátkém čase.

Kdo mi dá peníze na materiál, který potřebuji ke svému projektu?

  • Při vymýšlení svého projektu musíš myslet i na jeho finanční zabezpečení. Na některé projekty potřebuješ peníze, na jiné ti postačí fantazie. Česká rada dětí a mládeže nemá prostředky na to, aby podporovala jednotlivé projekty. O pomoc (nejen finanční) můžeš požádat své okolí – zkus oslovit místní samosprávu a podnikatele. O tom, jak to udělat co nejšikovněji, se dočteš v „příručce pro koordinátory projektů“, kterou také nalezneš na tomto webu v záložce „Ke stažení“.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu: ondrej.sejtka@crdm.cz


Partneři 72 hodin:

MŠMT Geis Global Logistics Adam DOX Cinema City Radio Hey! Praha Praha 14 Alkyton